PayPal w polskim eBayu

Strona główna Aktualności

O autorze

Korzystanie z systemu płatności internetowej PayPal stało się możliwe także w Polsce. System wprowadził działający w naszym kraju od kwietnia serwis aukcyjny eBay. Istniejący od 1998 roku system to najpopularniejsza na świecie metoda transferowania pieniędzy między użytkownikami poczty elektronicznej. Stosują go z powodzeniem internetowe domy aukcyjne.

Zasada działania PayPal polega na tym, że osoby, pomiędzy którymi ma być dokonana transakcja, muszą zarejestrować się na serwerze www.PayPal.com i założyć tam konta. Przy rejestracji użytkownik musi podać swoje nazwisko, adres e-mail oraz adres zamieszkania. Dane te są weryfikowane. Na podany adres e-mail wysyłany jest list zawierający specjalny kod, którego podanie jest niezbędne do uaktywnienia konta.

Ciekawostką systemu PayPal jest to, że do przesłania komuś pieniędzy wystarcza znajomość jego adresu e-mail - stąd też w materiałach reklamowych system ten często określany jest jako "przesyłanie pieniędzy przez e-mail". W rzeczywistości operacje te są daleko bardziej skomplikowane.

Obecnie eBay, mający 147 milionów klientów w wielu krajach, jest największą na świecie aukcją internetową. Działa na 33 rynkach w Europie, obu Amerykach, Azji i Australii. W Polsce premiera eBaya powszechnie uznana została za fiasko jednak nowy system płatności prawdopodobnie wzmocni pozycję serwisu na naszym rynku.

© dobreprogramy
s