reklama

Październikowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W październiku Microsoft wydał sześć biuletynów zabezpieczeń. Cztery z nich oznaczone zostały jako krytyczne i opisują luki umożliwiającą zdalne wykonanie kodu. Pierwsza dotyczy oprogramowania Kodak Image Viewer pracującego pod systemem Windows (MS07-055), druga zaś programu Windows Mail/Outlook Express (MS07-056). Kolejny biuletyn opisuje problem z programem Office Word (MS07-060), zaś ostatni z krytycznych to skumulowana poprawka zabezpieczeń dla Internet Explorer (MS07-057).

Ważne biuletyny dotyczą luki w usłudze RPC, która może pozwolić na atak typu odmowa usługi (MS07-058) oraz w oprogramowaniu Sharepoint, która umożliwia podniesienie uprawnień w ramach witryny zespołu (MS07-059).

Wydano także trzy poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem - wśród nich jedna dla systemu Windows. Jutro jak zwykle o godzinie 20:00 czasu polskiego rozpocznie się amerykański webcast poświęcony dzisiejszym biuletynom. Wydanie kolejnych biuletynów zaplanowane jest na wtorek 13 listopada, zaś ich zapowiedź powinna ukazać się w czwartek 8 listopada.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama