reklama

Październikowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft w październiku wydał jedenaście biuletynów zabezpieczeń. Cztery z nich oznaczono jako krytyczne. Pozostałe noszą oznaczenia "ważne" i "umiarkowane".

Wszystkie krytyczne biuletyny opisują luki mogące pozwolić na zdalne wykonanie kodu. Biuletyn MS08-060 dotyczy problemu w usłudze Active Directory w systemie Windows 2000 Server. Drugi MS08-058 to skumulowana poprawka zabezpieczeń dla Internet Explorera. MS08-059 poświęcony został usterce w obsłudze żądań Remote Procedure Call (RPC) przez Microsoft Host Integration Server. Ostatni z krytycznych biuletynów, MS08-057, dotyczy aplikacji Office Excel.

Trzy spośród ważnych biuletynów zabezpieczeń dotyczą kwestii elewacji uprawnień. Są to MS08-066 w funkcji Microsoft Ancillary Function Driver, MS08-061 adresująca jądro oraz MS08-064 w strukturze zarządzania pamięcią wirtualną w systemie Windows. Kolejne trzy ważne biuletyny to ponownie zdalne wykonanie kodu, tyle że o mniejszym stopniu zagrożenia - MS08-062 w przypadku klienta Internet Printing Service (IPS), MS08-063 w protokole SMB, a także MS08-065 w oprogramowaniu Message Queuing Service (MSMQ). Ostatnia, jedenasta poprawka - MS08-056 - dotyczy luki typu "ujawnienie informacji" również w pakiecie Office, a poziom jej ważności został ustalony na Umiarkowany.

Zaktualizowane zostało również Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania. Wydanie kolejnych biuletynów zabezpieczeń przypada na wtorek 11 listopada, zaś ich zapowiedź - na czwartek 6 listopada.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić