PeStudio PeStudio 9.11

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PeStudio to bardzo proste i darmowe, a przy tym również niezwykle użyteczne narzędzie do statycznej analizy każdego pliku wykonywalnego dla systemu Windows. Podczas działania programu badane jest czy wskazany plik zawiera szkodliwe komponenty i może być groźny dla komputera. Proces ten wykonywany jest bez faktycznego uruchomienia zdefiniowanego przez nas pliku wykonywalnego.

Narzędzie pozwala na przeprowadzanie analiz plików wykonywalnych EXE oraz innych typów danych takich jak DLL, OCX, SYS, MUI , CPL, AX itp. Wynikiem działania PeStudio jest raport zawierający szczegółowe informacje o tzw. zaufanych wskaźnikach, czyli danych o tym jakie składniki pliku nie spełniają ogólnie przyjętych norm bezpieczeństwa. Ponadto program pozwala również na analizę antywirusową pliku przy użyciu popularnej usługi VirusTotal. Funkcja ta nie wysyła do wspomnianej usługi pliku, a jedynie sumę kontrolną MD5.

Korzystając z PeStudio ocenimy wiarygodność archiwów utworzonych przy użyciu mechanizmów UPX/MPRESS oraz zbadamy czy osadzone w pliku wykonywalnym takie składniki jak PDF, ZIP i JAR nie niosą ze sobą zagrożenia dla systemu operacyjnego. Narzędzie nie wymaga instalacji, wspiera metodę "przeciągnij-i-upuść", umożliwia przeprowadzanie szybkiej i dokładnej analizy dowolnego pliku EXE, a także stanowi bardzo dobre uzupełnienie standardowego oprogramowania antywirusowego.

Uwaga!

  • Domyślnie analiza pliku inicjowana jest po jego wczytaniu w głównym oknie programu. Możliwa jest również integracja z systemem operacyjnym, dająca możliwość uruchamiania analizy dowolnego pliku wykonywalnego z poziomu menu kontekstowego. W tym celu należy uruchomić znajdujący się w archiwum z programem plik rejestru o nazwie PeStudioAddToExplorerContextMenu, który rozszerzy wspomniane menu o odpowiednią opcję.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dobry program dostarczający informacji o plikach, które są w systemie, lub zostały pobrane, ale trzeba trochę informacji o nich.
Program po angielsku i niektórych plików chronionych, nie wyświetla wyników Virus Total.
ocena użytkownika
29.10.2013 23:31 • Recenzja do wersji 7.69

Z PeStudio korzystam od dłuższego czasu. Sprawdzam pliki wielu aplikacji. Otrzymuję obszerne informacje o pliku, o wersji, co importuje i wiele innych.
Virus Total w tym małym programie, oferuje od 42, do 49 skanerów AV, więc pokaże więcej, niż online http://virusscan.jotti.org/pl/ To prosty program. Wyniki można "copy", czyli skopiować myszą i wkleić sobie do notatnika. W menu file jest open an image i wyświetla się panel wyszukiwania. Po rozwinięciu opcji "szukaj w..." rozwinie się drzewo dysków i folderów. Gdy chodzi o jakiś program, to klika się w dany folder i domyślnie wyświetlają się pliki .exe. U dołu wyszukiwania można przełączyć na all files i wyświetlą się pliki np dll, czy z innymi rozszerzeniami. Zaznaczając plik do sprawdzenia, klika się w otwórz. http://prntscr.com/20mg4c Chwilka i jest wynik http://prntscr.com/20mgsv z którego wynika, że plik został przeskanowany przez 47 AV i nic nie ma zastrzeżeń. Trzeba mieć takie coś. Np, trzeba sprawdzić takiego optymizera xp: http://prntscr.com/20ml97 czyli niebezpiecznie byłoby uruchamiać taki program.