r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Peacekeeper - benchmark Futuremarka dla przeglądarek www

Strona główna Aktualności

Firma Futuremark, producent popularnych programów 3DMark oraz PCMark, udostępnił darmowe narzędzie do przeprowadzania testów wydajności przeglądarek.

Peacekeeper to aplikacja, która testuje prędkość operacji wykonywanych w modelu DOM przeglądarki, jak również prędkość renderowania grafiki. Test można uruchomić pod najpopularniejszymi obecnie na rynku przeglądarkami internetowymi. Co ciekawe najszybszą obecnie przeglądarką jest Safari 4.0 (obecnie przeglądarka jest jeszcze w wersji testowej, o której pisaliśmy), która zdobyła 2336 punktów. Została ona uruchomiona na komputerze z procesorem Intel Core i7 920, kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 295 oraz 3GB pamięci RAM - wszystko pod kontrolą systemu Microsoft Windows XP. Wynik pokrywa się z wcześniejszymi informacjami na temat najnowszej wersji przeglądarki internetowej od Apple.

Warto zaznaczyć, że jest to jeden z pierwszych benchmarków rozwijanych przez zewnętrzną firmę, niezwiązaną z rynkiem przeglądarek internetowych. Test jest udostępniony w postaci appletu Java, więc przeglądarka musi mieć włączoną obsługę języka Java. Futuremark Peacekeeper jest dostępny na stronie producenta.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.