reklama

Peacekeeper - benchmark Futuremarka dla przeglądarek www

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Futuremark, producent popularnych programów 3DMark oraz PCMark, udostępnił darmowe narzędzie do przeprowadzania testów wydajności przeglądarek.

Peacekeeper to aplikacja, która testuje prędkość operacji wykonywanych w modelu DOM przeglądarki, jak również prędkość renderowania grafiki. Test można uruchomić pod najpopularniejszymi obecnie na rynku przeglądarkami internetowymi. Co ciekawe najszybszą obecnie przeglądarką jest Safari 4.0 (obecnie przeglądarka jest jeszcze w wersji testowej, o której pisaliśmy), która zdobyła 2336 punktów. Została ona uruchomiona na komputerze z procesorem Intel Core i7 920, kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 295 oraz 3GB pamięci RAM - wszystko pod kontrolą systemu Microsoft Windows XP. Wynik pokrywa się z wcześniejszymi informacjami na temat najnowszej wersji przeglądarki internetowej od Apple.

Warto zaznaczyć, że jest to jeden z pierwszych benchmarków rozwijanych przez zewnętrzną firmę, niezwiązaną z rynkiem przeglądarek internetowych. Test jest udostępniony w postaci appletu Java, więc przeglądarka musi mieć włączoną obsługę języka Java. Futuremark Peacekeeper jest dostępny na stronie producenta.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama