r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pechowa aukcja internetowa

Strona główna Aktualności

Serwis trojmiasto.pl poinformował o nieprzyjemnym wydarzeniu jakie spotkało mieszkańca Gdańska, który wylicytował na aukcji w serwisie Allegro.pl notebooka. Nabywcę komputera (transakcja sfinalizowana rok temu) odwiedziła policja. Okazało się, że sprzęt pochodzi prawdopodobnie z kradzieży i najprawdopodobniej zostanie zarekwirowany (po sprawdzeniu numerów seryjnych).

Pechowy nabywca wydał na komputer 2 tys. zł., jak zaznacza nie była to cena wyjątkowo okazyjna. Wszystko jednak wskazuje na to, że notebook przepadnie, a nabywcy pozostanie jedynie droga postępowania cywilnego przeciwko sprzedawcy o nicku Anastazja2005. Zalecamy szczególną ostrożność i możliwie wnikliwe prześwietlenie oferenta przed decyzją o zakupie, choć jak wskazuje ten przypadek czasami trudno jest przewidzieć mogące się pojawić przykre konsekwencje zakupu. Niestety w naszym kraju praktycznie nie istnieje możliwość skonfrontowania numeru seryjnego produktu z policyjną listą przedmiotów skradzionych.

Nie zniechęcamy jednak do zakupów w Internecie, identyczne przypadki wszak zdarzają się również gdy transakcje odbywają się w sposó tradycyjny. Więcej na temat opisywanego przypadku przeczytać można w artykule Feralna transakcja opublikowanym w serwisie trojmiasto.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.