Pencil2D Pencil2D 0.6.6

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pencil2D to darmowy program graficzny do tworzenia dwuwymiarowych animacji.

Choć na pierwszy rzut oka liczba opcji dostępnych w Pencil2D może okazać się niewystarczająca, w istocie znajdziemy tu wszystko, co pozwoli nam wykonać rysunek, a następnie odpowiednio go zaanimować. Twórcy Pencil2D niewątpliwie postawili na minimalizm, dzięki czemu interfejs jest wyjątkowo przejrzysty, a poszczególne funkcje dostępne na wyciągnięcie ręki.

Pencil2D oferuje możliwość płynnego przełączania się między grafiką rastrową, a wektorową, pozwalając na szkicowanie, a także przygotowywanie w pełni kolorowych rysunków za pomocą pędzli, ołówków czy długopisów, których grubość oraz barwę dostosujemy zaledwie jednym kliknięciem.

Swoje dzieła animujemy, umieszczając na osi czasu podobnie jak w edytorach materiałów wideo. Pencil2D pozwala nie tylko na dodawanie różnych efektów, ale także podkładu dźwiękowego. Sami możemy również określić płynność animacji, określając liczbę klatek na sekundę.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!