Pendrive do tabletu i do komputera — takie to proste, a wcześniej nie było…

Pendrive do tabletu i do komputera — takie to proste, a wcześniej nie było…

05.06.2013 19:02

To jeden z tych wynalazków, na których widok aż chce się powiedzieć: „czemu ja na to nie wpadłem?” Nie wszyscy lubią posługiwać się kartami microSD, montować tablet jako dysk zewnętrzny (nie każdy się da) czy też przesyłać dane między komputerem za pośrednictwem usług sieciowych czy Bluetooth. Jako że sporo tabletów na rynku ma możliwość pracy jako host USB OTG, można do nich podłączyć pendrive, ale trzeba wyposażyć się w odpowiednią przejściówkę. No właśnie… trzeba?

Okazuje się, że nie trzeba, a rozwiązanie mieliśmy „pod nosem”. Już wcześniej wpadła na nie na przykład firma Kanguru (nie z Australii, jej siedziba znajduje się w Massachusetts), która to wprowadziła na rynek e-Flash — pendrive ze złączami eSATA i USB na dwóch końcach. Później swoje rozwiązanie zaprezentowała firma Photofast, która wypuściła na rynek pendrive ze złączem dla iPhone'ów (poza 5, który ma złącze Lightning), iPadów oraz iPodów Touch z jednej strony i zwykłym USB dla peceta z drugiej. i-FlashDrive ze względu na specyfikę systemu iOS wymaga do działania aplikacji na urządzeniu mobilnym, ale poza tym niewiele się różni od zwykłej pamięci Flash z możliwością podłączenia na dwa sposoby.

Wreszcie, odpowiadając na potrzeby licznych użytkowników posiadających urządzenia mobilne z gniazdem miniUSB, zaczęły pojawiać się i takie rozwiązania. W zeszłym roku ukazał się czytnik kat microSD NOOSY U-disk ze złączami potrzebnymi do podłączenia go do komputera i urządzenia mobilnego z Androidem. Pendrive z takim zestawem złączy został opatentowany w Chinach przez Shenzhen Jintian Tech Development Co. (ZL 2011 2 0358686.3) i od dłuższego czasu takie pamięci są produkowane pod marką KDATA. Nieco odmienną konstrukcję sprzedaje HK Dragon Worth Technology Limited z Hongkongu.

Obraz

Firma Platinet poinformowała, że rozpoczęła sprowadzanie takich wynalazków do Polski. Pendrive z dwoma złączami, firmowany przez krakowskiego dystrybutora, o pojemności 32 GB będzie kosztował 129 złotych, 16 GB — 59,90, 8 GB — 36,49 zł, i będzie objęty gwarancją na 2 lata. Według dystrybutora, taka pamięć zaoferuje prędkość odczytu rzędu 22 Mb/s, a zapisu 8 MB/s.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)