Pengle 1.4.4

Strona główna Android Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
lub zeskanuj:

Pengle to gra logiczna w ramach znanej serii, gdzie ponownie przyjdzie nam łączyć minimum po trzy elementy o takiej samej barwie lecz tym razem będzie się to odbywało na urządzeniach przenośnych z systemem Android.

Wcielamy się w małego, sympatycznego, ale bardzo cwanego na swój sposób pingwinka Pete, któremu przydzielono zadanie wysprzątania całego Oceanu z odpadów i zanieczyszczeń. Wybieramy się zatem z naszym nielotem w podróż dookoła świata towarzysząc i pomagając mu jednocześnie w jego szczytnej misji.

Głównym zadaniem gracza jest wyeliminowanie konkretnych („zanieczyszczonych”) fragmentów planszy poprzez dopasowanie względem siebie takich samych motywów skrzętnie wymieszanych i porozrzucanych po całej planszy gry. Ułożenie takich samych kwadratów obok siebie skutkuje ich zniknięciem, przygotowaniem miejsca dla kolejnych segmentów oraz zwiększaniem dorobku punktowego. Im dłuższe, jednokolorowe ciągi, tym wspanialsza za nie nagroda w postaci różnych „pomagajek”.

Sporym utrudnieniem jest z góry określona, ograniczona liczba ruchów oraz barykadowanie terenów do „oczyszczenia” przez co występuje konieczność nawet kilkakrotnego ich zbicia celem ostatecznego wykluczenia. Ponadto zdarza się często, że plansza zarasta wodorostami, zachodzi planktonem lub opanowana zostaje przez nieznośne kałamarnice czy rekiny.

Gra posiada 57 światów i 855 układów (wersja 1.3.6) o stale zwiększającym się stopniu trudności, a wprowadzony system mikropłatności ma za zadanie pomóc w dotarciu w najdalsze zakamarki gry. Zdarzają się jednak gracze, którzy bez dodatkowych wspomagaczy potrafili dojść aż do 440 układu ;-).

Tytuł stanowi ciekawe połączenie aspektów logicznych z umiejętnością rozumowego myślenia, planowania i podejmowania właściwych decyzji. Dodatkowo od gracza wymagana jest dobra spostrzegawczość i koncentracja przez co pozycja ta powinna przypaść do gustu zwolennikom łamigłówek.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

PITFALL! i Pengle: androidowe gry na długi weekend

8
01.05.2015  •  Rafał Szramowiat

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej w naszej stałej rubryce Gra na weekend pojawiają się dwie świetne gry PITFALL! oraz Pengle. Tym razem jednak nie są to gry na Windows, lecz na urządzenia wyposażone w system Android. Jeśli nie macie urządzenia z systemem Google, nic nie szkodzi, gry te można uruchomić w emulatorze. PITFALL! PITFALL! to zainspirowana ponad 30-letnim pierwowzorem (również od Activision) platformowa zręcznościówka, w której po raz kolejny przyjdzie nam pokierować poczynaniami dzielnego poszukiwacza skarbów. W dalszym ciągu zmagamy się tu z gniewem złego wulkanu,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi