Pentagon znów ofiarą hakerów

Strona główna Aktualności

O autorze

The Wall Street Journal donosi, że Pentagon ostatnio znów stał się ofiarą ataku hakerów, którzy zdołali wykraść bardzo cenne dane wojskowe.

Powołując się na informacje uzyskane od byłych i obecnych pracowników Pentagonu, dziennik ustalił, że hakerom udało się zinfiltrować fragment sieci Departamentu Obrony USA i wykraść terabajty danych. Dane te dotyczyły projektu najdroższej jak dotąd broni, nad którą pracował Pentagon - samolotu F-35. Atak zakończył się pełnym sukcesem, hakerzy nawet nie zostali zauważeni przez specjalistów od zabezpieczeń.

Dobrą wiadomością jest to, że najbardziej wrażliwe informacje na temat F-35 przechowywane były na serwerach bez dostępu do sieci. Źródło ataku na razie pozostaje nieznane, choć dziennikarze śledczy The Wall Street Journal i Pentagon nieoficjalnie z dużym przekonaniem wskazują na Chiny. Chińska ambasada stanowczo zaprzecza jednak, jakoby władze miały cokolwiek wspólnego z atakiem. Tak czy inaczej, jak to często bywa w takich przypadkach, konkretne ustalenie prawdziwego źródła ataku może być po prostu niemożliwe.

© dobreprogramy

Komentarze