r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pentagon znów ofiarą hakerów

Strona główna Aktualności

The Wall Street Journal donosi, że Pentagon ostatnio znów stał się ofiarą ataku hakerów, którzy zdołali wykraść bardzo cenne dane wojskowe.

Powołując się na informacje uzyskane od byłych i obecnych pracowników Pentagonu, dziennik ustalił, że hakerom udało się zinfiltrować fragment sieci Departamentu Obrony USA i wykraść terabajty danych. Dane te dotyczyły projektu najdroższej jak dotąd broni, nad którą pracował Pentagon - samolotu F-35. Atak zakończył się pełnym sukcesem, hakerzy nawet nie zostali zauważeni przez specjalistów od zabezpieczeń.

Dobrą wiadomością jest to, że najbardziej wrażliwe informacje na temat F-35 przechowywane były na serwerach bez dostępu do sieci. Źródło ataku na razie pozostaje nieznane, choć dziennikarze śledczy The Wall Street Journal i Pentagon nieoficjalnie z dużym przekonaniem wskazują na Chiny. Chińska ambasada stanowczo zaprzecza jednak, jakoby władze miały cokolwiek wspólnego z atakiem. Tak czy inaczej, jak to często bywa w takich przypadkach, konkretne ustalenie prawdziwego źródła ataku może być po prostu niemożliwe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.