Penumbra 1.1

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zanim Frictional Games zasłynęło z komercyjnych horrorów komputerowych, swoją przygodę na rynku zespół rozpoczął bezpłatną grą Penumbra, którą potem zamieniono w całą serię produkcji grozy. Pośród innych podobnych projektów, ten wyróżnia się przede wszystkim realistyczną fizyką świata, co wykorzystane zostało w niejednej zmyślnej zagadce. W mroku też zawsze coś się czai, więc trzeba się mieć na baczności.

Bohater gry otrzymuje po śmierci matki dziwny pakunek od ojca, którego nigdy na oczy nie widział. W nim znajduje klucz do skrytki bankowej, a w niej przedziwne zapiski o tajnej bazie na Grenlandii. Nie zastanawiając się długo, wyrusza do skutej lodem krainy. Tam niemal ginie w zamieci śnieżnej, ale nagle napotyka tajemniczy właz. Szczęście w nieszczęściu, odnajduje to, czego szukał. Musi dowiedzieć się więcej o tym miejscu...

Mamy do czynienia z przygodówką 3D, co oznacza potrzebę biegania po różnych pomieszczeniach i szukania przedmiotów potrzebnych do przejścia dalej. Ze światem można wchodzić w zaawansowane interakcje. Szafki otworzymy po prostu ciągnąc za rączkę, to samo z drzwiami, jeśli nie są zakodowane. Przestawimy skrzynki i beczki, a kanistra z benzyną do generatora prądu sięgniemy przewracając szafkę. Szybko okazuje się, że baza jest opuszczona nie przez przypadek. Coś tutaj grasuje na ludzi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!