Peppy Pals Farm Peppy Pals Farm 2015.422.2138.4502

Strona główna Windows Phone Edukacja i nauka
Pobierz program
lub zeskanuj:

Peppy Pals Farm to aplikacja edukacyjna, która ma wspomóc rodziców w pracy nad rozwojem emocjonalnym i społecznym ich pociech. W tym celu autorzy przygotowali specjalnie zaprojektowany zestaw gier.

Sporą zaletą aplikacji jest całkowity brak reklam oraz mikropłatności. W grze znajdziemy także zakładkę dla rodziców, która zawiera informacje o innych tytułach z serii. Nie doskwiera także brak polskiej wersji językowej. Peppy Pals Farm nie zawiera żadnych dialogów, ani w formie głosowej ani pisemnej.

Peppy Pals Farm podzielono na różne poziomy. Główna część z nich to króciutkie interaktywne opowieści, przedstawiające perypetie zajączka, szczeniaczka, sowy oraz źrebaka. Dzieci poznają, jak piesek przezwyciężył strach przed zabawą na zjeżdżalni czy przy przechodzeniu przez rzeczkę. Dowiedzą się, że warto się dzielić z innymi, bo to ich bardzo ucieszy, pomóc kolegom w kłopotach, a w przypadku niezdarnego zrzucenia smacznego ciasta na ziemię przez kogoś, iż nie należy się gniewać. Obsługa każdej z sytuacji polega na pukaniu palcem w któregoś bohatera lub jakiś element scenografii. Wszystko jest intuicyjne, zaś zwierzaki odpowiednio reagują na rozwój wypadków, prezentując szeroki wachlarz emocji, których znaczenie dopowie rodzic.

Osobna kategoria to scenki-zabawki. Każdego z czterech zwierzaków odwiedzamy tutaj w jego siedzibie, wypróbowując na nim przedmioty dostępne z bocznego menu. Szybko okaże się, że sowa uwielbia czytać książki, zajączek skakać na piłce, szczeniak jeździć na deskorolce, a konik przesadnie boi się pająków. Do tego pojawia się cały zestaw śmiesznych, trudnych z początku do przewidzenia kombinacji. Długouchy przykładowo lubi bardziej zjadać kwiatki, niż je wąchać, zaś wszyscy bohaterowie uwielbiają poduszkę-pierdziawkę. Uśmiech na twarzy dziecka gwarantowany.

Dodatkowo gra zawiera zestaw kolorowanek opartych o przygody naszych bohaterów. Niestety w przeciwieństwie do wersji dla iOS i Androida zabrakło darmowej wersji testowej. Warto jednak rozważyć zakup Peppy Pals Farm. Aplikacja bawi, uczy, a do tego wykonana jest bardzo starannie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!