Perfect Piano Perfect Piano 7.4.8

Strona główna Android Rozrywka i hobby Aplikacje dla muzyków
Pobierz program
lub zeskanuj:

Perfect Piano to aplikacja przeznaczona do tworzenia muzyki oraz pomagająca w nauce gry na instrumentach klawiszowych. Jej podstawową funkcją jest prezentacja wirtualnego pianina, ale z czasem zaczęła oferować dużo więcej.

W podstawowym trybie mamy do dyspozycji instrument klawiszowy wyposażony w jeden lub dwa rzędy klawiszy z wybranego zakresu, przy czym możliwe jest również granie w dwie osoby, jeśli muzycy usiądą naprzeciw siebie, po dwóch stronach tabletu. Wirtualne klawisze mogą wydawać dźwięki fortepianu koncertowego, pianina, organów, pozytywki, Rhodesa oraz syntezatora. Melodię możemy nagrać i odtwarzać podczas grania, a także ustawić jako dzwonek telefonu.

Z klawiszami powiązany jest tryb nauki, w którym znajdziemy gotowe utwory o różnych poziomach trudności (od Wlazł kotek na płotek po Szopena). Aplikacja pokazuje, które klawisze należy nacisnąć i w ten sposób kieruje palcami. Możemy także pobrać więcej utworów przygotowanych do nauki z biblioteki dostępnej w aplikacji.

Poza klawiszami, mamy do dyspozycji także perkusję elektronjczną (drumpad) i symulator automatu perkusyjnego z możliwością dopasowania tempa. Oba instrumenty mają kilka stylów do wyboru (jazz, dance, hiphop, perkusja akustyczna, rock), grę na perkusji można nagrywać, zaś w przypadku automatu możemy zapisać jego ustawienia. Kiedy aktywna jest perkusja, możemy także załadować własny plik w formacie mp3 i grać do niego, warto też zwrócić uwagę na możliwość zablokowania instrumentu, aby „uderzał” z odpowiednim interwałem. W tych dwóch modułach istnieje również możliwość generowania rytmów automatycznie przez aplikację (przycisk z kostką).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!