Permadelete Permadelete 0.6

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Permadelete – program do bezpowrotnego usuwania danych z dysków twardych: w przypadku dysków talerzowych stosuje wielokrotne nadpisywanie plików. Działa również w zestawieniu z dyskami SSD, ale w tym przypadku operacja usuwania nie będzie różnić się od wykonania jej ręcznie w systemie operacyjnym.

Obsługa programu jest bardzo prosta, ale przebiegać może na trzy sposoby. Pierwszy to wybranie plików do usunięcia po skorzystaniu z przycisków w aplikacji. Uruchomiony zostanie wówczas systemowy eksplorator – możliwe jest usuwanie pojedynczych plików lub całych folderów.

Alternatywnie można również jedynie przeciągnąć wybrane pliki na obszar okna programu lub skorzystać ze skrótu instalowanego w systemowym menu kontekstowym w Eksploratorze: Wyślij do -> Permadelete.

Program rozwijany jest w oparciu o licencję z otwartym kodem. Repozytorium można znaleźć na GitHubie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!