r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Permadelete 0.5 beta

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Permadelete – program do bezpowrotnego usuwania danych z dysków twardych: w przypadku dysków talerzowych stosuje wielokrotne nadpisywanie plików. Działa również w zestawieniu z dyskami SSD, ale w tym przypadku operacja usuwania nie będzie różnić się od wykonania jej ręcznie w systemie operacyjnym.

Obsługa programu jest bardzo prosta, ale przebiegać może na trzy sposoby. Pierwszy to wybranie plików do usunięcia po skorzystaniu z przycisków w aplikacji. Uruchomiony zostanie wówczas systemowy eksplorator – możliwe jest usuwanie pojedynczych plików lub całych folderów.

Alternatywnie można również jedynie przeciągnąć wybrane pliki na obszar okna programu lub skorzystać ze skrótu instalowanego w systemowym menu kontekstowym w Eksploratorze: Wyślij do -> Permadelete.

Program rozwijany jest w oparciu o licencję z otwartym kodem. Repozytorium można znaleźć na GitHubie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Permadelete bezpowrotnie usunie pliki z talerzowych dysków twardych

71
20.02.2017  •  Oskar Ziomek

Bezpowrotne kasowanie danych z dysków to temat, który często zwraca uwagę użytkowników komputera. Pojawiać się może choćby przy okazji pożyczania znajomym zewnętrznego dysku twardego lub odsprzedaży komputera. Najczęściej nie chcemy wtedy, aby dane, które znajdowały się niegdyś na nośnikach pamięci, mogły zostać łatwo odzyskane. Wówczas z pomocą przychodzą aplikacje do skutecznego ich kasowania. Nowością na rynku jest Permadelete – ciekawy program z otwartym źródłem, który w chwili obecnej pozostaje w wersji rozwojowej. Pomimo funkcjonowania jako wersja beta, już teraz aplikacja prezentuje…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.