reklama

Phil Harrison dołącza do Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wiadomo już, kto zastąpi Petera Molyneux, który niedawno zrezygnował ze swojej posady w Microsoft Studios Europe - w roli wiceprezesa do oddziału Interactive Entertainment Business dołączył oto bowiem Phil Harrison. Wiązany ostatnimi czasy z usługą przesyłania gier z chmury Gaikai, czy firmą Atari, najbardziej kojarzony jest chyba jednak ze swojej dużo wcześniejszej kariery w Sony Computer Entertainment. Piastując tam przez lata wysokie stanowiska, to on stanowił między innymi rozpoznawalną twarz konsoli PlayStation 3 w początkach jej istnienia.

Obok kierowania europejskim oddziałem Microsoft Game Studios, do zadań Harrisona należeć będzie nadzorowanie poczynań Lionhead Studios, Soho Productions, a także Rare. Dbać ma również naturalnie o interesy na naszym kontynencie. Wiceprezydent MGS Phil Spencer mówi o nim jako o prawdziwym wizjonerze gier. Równocześnie docenia też jego doświadczenie zawodowe oraz znajomości biznesowe. Don Mattrick, szef Interactive Entertainment Business, dorzuca do tego znaczącą rolę dołączającego do ekipy Harrisona w kształtowaniu współczesnego rynku konsol - tak na polu oprogramowania, jak i sprzętu.

Jestem pod wrażeniem długofalowej wizji firmy, co do rozwoju rynku interaktywnej rozrywki na świecie, a także niesamowitym bogactwem talentów, technologii oraz zasobów, skupionych na tym, by odnieść sukces - nie kryje radości sam Harrison.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić