r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Phishing atakuje e-handel

Strona główna Aktualności

W kwietniu liczba internetowych ataków typu phishing wzrosła aż o 180% w porównaniu z marcem. Jak ostrzega grupa zwalczająca to zjawisko - Anti Phishing Working Group - obecnie ataki stają się coraz bardziej wyszukane.

W ubiegłym miesiącu zanotowano 1125 ataków, polegających na wykorzystaniu fałszywych stron internetowych i poczty elektronicznej do zdobycia poufnych informacji od Internautów. W porównaniu z grudniem 2003r. liczba ta jest wyższa o 75%.

Z danych APWG wynika, że codziennie dochodzi do blisko 40 ataków tego typu. Oznacza to, że w porównaniu z listopadem ubiegłego roku liczba ta zwiększyła się aż o 4000%.

"Internauci muszą nadal być niezwykle ostrożni, bowiem spodziewamy się kolejnej fali ataków phishingu skierowanych w każdego, kto jest związany z e-handlem" - ostrzega rzecznik APWG. Według danych szacunkowych można założyć, że ok. 5% osób będących odbiorcami fałszywych ofert scamowych, wyjawia hakerom swój login, hasło a nawet kody PIN.

"Podobnie jak hakerzy, złodzieje czy twórcy wirusów nasilają swoją działalność, podobnie ataki typu phishing będą coraz częstsze i coraz bardziej wyszukane" - taką mroczną wizję roztacza Dave Jevans, szef APWG, i wiceprezes Tumbleweed Communications. "Duża cześć fałszywych ofert jest bardzo trudna do odróżnienia od prawdziwych e-maili, nawet dla szczególnie ostrożnych użytkowników poczty elektronicznej, co stanowi ogromne zagrożenie dla usług finansowych i sektora handlowego".

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.