r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Phishing z użyciem serwisu Fotka.pl

Strona główna Aktualności

Firma Kaspersky Lab poinformowała o zidentyfikowaniu wirusa, rozprzestrzeniającego się poprzez sfałszowaną stronę WWW, do której kierują wykryte wczoraj (14 listopada 2007 r.) wiadomości phishingowe rozsyłane przez cyberprzestępców.

Wiadomości zostały przygotowane tak, aby wyglądały jak wysłane przez użytkownika serwisu Fotka.pl. W dniu wczorajszym analitycy z Kaspersky Lab zidentyfikowali tego wirusa jako Backdoor.Win32.Agent.cri. Po kliknięciu na link w mailu użytkownik zostaje przekierowany na na spreparowaną stronę WWW do złudzenia przypominającą serwis Fotka.pl.

Tam przekierowany zobaczy komunikat o konieczności pobrania nowej wersji Flash Playera, po kliknięciu rozpoczyna się proces instalacji szkodliwego programu Backdoor.Win32.Agent.cri na komputerze użytkownika. Jest to typowy backdoor i jego działanie polega na zmodyfikowaniu systemu operacyjnego w celu otwarcia zaatakowanego komputera na zdalny atak. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie kaspersky.pl.

Oczywiście serwis Fotka.pl nie ma nic wspólnego z wymienionymi działaniami, cyberprzestępcy jedynie wykorzystują popularność witryny. Zalecamy ostrożność.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.