PhotoBatcher PhotoBatcher 1.2.4

Strona główna Mac Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program

Photo Batcher to program do masowej obróbki zdjęć. Na wielu plikach jednocześnie możemy dokonać takich operacji, jak na przykład zmiana rozdzielczości, formatu lub kontrastu.

Aplikacja ma bardzo łatwy w obsłudze i przejrzysty interfejs. Zdjęcia importujemy metodą przeciągnij i upuść lub wskazując ich lokalizację ręcznie. Na pasku narzędzi w górnej części głównego okna programu możemy skorzystać z poleceń, jak usuwanie dodanych zdjęć lub szybki podgląd. Najważniejsza z nich to Ustawienia obrazu. Po kliknięciu na nią pojawi się okienko, z poziomu którego ustawimy wszelkie zmiany, jakie chcemy wprowadzić na załadowanych fotografiach. Podzielone jest ono na trzy karty.

W karcie „Obraz” możemy masowo dokonać zmiany formatu zdjęć, rozdzielczości, a także orientacji. Przechodząc do karty „Tagi” mamy możliwość zaznaczenia opcji, które pozwolą między innymi usunąć dane o aparacie (EXIF) ze zdjęć, lokalizację GPS i inne metadane.

Najwięcej funkcji znajdziemy w karcie „Filtry”. Z tego miejsca możemy ustawić podstawowe parametry kolorystyczne zdjęć, takie jak kontrast, jasność, nasycenie barw czy ekspozycja. Fotografie można także wyostrzyć, zredukować poziom szumów, dodać efekt sepii oraz różne filtry. Możliwe jest też dodanie znaku wodnego. Szablony ustawień możemy zapisać, w celu ponownego użycia w przyszłości. Po dostosowaniu wszystkich parametrów według własnych upodobań wystarczy kliknąć na przycisk „Skonwertuj”, który uruchomi proces masowej obróbki.

Photo Batcher bezpłatnie dostępny jest w wersji demonstracyjnej, która pozwala na skorzystanie z programu tylko 10 razy. Pełną wersję zakupić można na stronie dewelopera.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!