Photoshop CS już po polsku!

Strona główna Aktualności

O autorze

Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu jest już dostępna odmiana CE, rewelacyjnego programu do obróbki grafiki - Adobe Photoshop CS. Oznaczenie CE (Central Europe), tak jak w przypadku innych programów Adobe, wskazuje, że wersja tego oprogramowania została zaadaptowana i zlokalizowana na rynki Europy Centralnej i Wschodniej, w tym m.in. na rynek polski. Jest to dobra wiadomość dla osób preferujących oprogramowanie w naszym rodzimym języku - teraz mają do dyspozycji polski interfejs, pliki pomocy, a także dokumentację.

Choć Aobe Photoshop w wersji CS ukazał się pod koniec roku 2003, przypomnijmy kilka nowych funkcji które pomagają i usprawniają obróbkę grafiki. Należą do nich: obsługa formatu RAW (wykorzystywanego m.in. w cyfrowych aparatach fotograficznych), przeglądarka filtrów i nowe 48-bitowe filtry, możliwość umieszczania tekstu na dowolnie powyginanej ścieżce, grupowanie folderów z warstwami, definiowanie skrótów klawiaturowych czy eksport do formatu Flash (SWF).

Cena Adobe Photoshop CS w wersji CE, we współpracującym z naszym vortalem sklepie CHStudio.pl, kształtuje się w chwili obecnej na poziomie 3270 zł netto (3989 zł brutto). Cena uaktualnienia z poprzednich wersji wynosi 1020 zł netto (1244,40 zł brutto).

Opis programu znajduje się w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Obróbka grafiki rastrowej. Wraz z opisem udostępniamy do pobrania wersję testową, niestety jest ona w języku angielskim, gdyż jedynie taką udostępnia producent.

© dobreprogramy
s