reklama

Photoshop CS4 64bit tylko dla Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Flagowy produkt firmy Adobe, Photoshop, zostanie wydany w wersji 64-bitowej wraz z wydaniem kolejnej wersji zestawu aplikacji do tworzenia grafiki, Creative Suite 4. Wersja 64-bitowa Photoshopa CS4 będzie dostępna jedynie dla Windows, użytkownicy Mac OS X będą musieli zadowolić się wersją 32-bitową. Na 64-bitowego Photoshopa dla Mac OS X trzeba będzie poczekać do wydania wersji CS5.

John Nack, główny menedżer Adobe, poinformował w wywiadzie, że rozważano wstrzymanie 64-bitowej wersji produktu dla Windows i wydanie obu jednocześnie, ale zarząd wycofał się z tego pomysłu aby być fair względem klientów używających Windows. Dodatkowym zyskiem z takiego rozwiązania jest doświadczenie w pisaniu 64-bitowych aplikacji, które firma będzie mogła wykorzystać przy pracy na Mac OS X.

Na konferencji WWDC w czerwcu 2007 roku Apple oficjalnie wycofało się z dalszego rozwijania interfejsu Carbon, na którym bazowały aplikacje Adobe. W rezultacie Carbon nie jest kompatybilny z aplikacjami 64-bitowymi. Przed programistami Adobe zostało zatem postawione nietrywialne zadanie przepisania produktów tak, by używały innego, niż Carbon, natywnego API Mac OS X - Cocoa. Pierwszą w pełni 64-bitową aplikację korzystającą z Cocoa Adobe ma już za sobą, jest to Lightroom 2.0 Beta, wydany wczoraj.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało