reklama

Photoshop Elements 6 dla Maców w przedsprzedaży

Strona główna Aktualności

O autorze

Photoshop Elements 6 dla systemu Mac OS jest dostępny w przedsprzedaży na stronie Adobe. Na sklepowych półkach powinien pojawić się na początku II kwartału, wcześniej, podczas wystawy Macworld Conference & Expo 14-17 stycznia w San Francisco odbędzie się jego prezentacja dla użytkowników systemów Mac OS.

Photoshop Elements to atrakcyjna cenowo wersja najpopularniejszego na świecie programu do edycji grafiki rastrowej. Program został zaprojektowany specjalnie z myślą o entuzjastach fotografii, hobbystach i użytkownikach biurowych potrzebujących prostego w obsłudze, a jednocześnie efektywnego narzędzia do obróbki cyfrowych obrazów.

Jedną z nowości w 6 wersji programu jest technologia Photomerge do edycji zdjęć grupowych. Pozwala wybrać najlepsze sylwetki i wyrazy twarzy poszczególnych osób z serii zdjęć, i skleić je w jedno, idealne ujęcie. Nowe jest też narzędzie Quick Selection (znane z Photoshopa CS3) ograniczające czasochłonne zadanie selekcji zdjęć do jednego kliknięcia myszą. Bardzo pomocny, szczególnie dla początkujących, będzie z pewnością tryb Guided Edit prowadzący użytkownika przez kolejne fazy poprawiania zdjęcia.

Photoshop Elements 6 dla systemu Mac OS będzie działał na systemach Leopard (10.5) oraz starszych - poczynając od 10.4.8. Nie wiem jeszcze jaka będzie jego cena na polskim rynku, zapewne jednak nie będzie się różniła od cen wersji dla Windows (ok. 290 zł).

Photoshop Elements 6 dla systemów Windows, w polskiej wersji językowej dostępny jest już od końca listopada. Wersję testową (w języku angielskim) programu Photoshop Elements 6 dla Windows można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama