Photoshop Elements 5 i Premiere Elements 3 do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Są już dostępne wersje testowe najnowszych wersji dwóch ciekawych programów firmy Adobe - Photoshop Elements 5 i Premiere Elements 3, których premiera miała miejsce w połowie września.

Photoshop Elements to atrakcyjna cenowo wersja najpopularniejszego na świecie programu do edycji grafiki rastrowej. Jest to program zaprojektowany specjalnie z myślą o entuzjastach fotografii, hobbystach i użytkownikach biurowych potrzebujących prostego w obsłudze, a jednocześnie efektywnego narzędzia do obróbki cyfrowych obrazów. Użytkownicy mają dostęp do wielu zaawansowanych funkcji i narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalnych grafików, a zaczerpniętych z najlepszego wzorca, jakim jest Photoshop. Program jest interesującą propozycją do zastosowań amatorskich lub półprofesjonalnych, m.in. dlatego, że późniejsza "przesiadka" na pełną wersję jest całkowicie bezbolesna.

Wśród wielu nowości w Photoshop Elements 5.0 znajdziemy miedzy innymi narzędzia służące do polepszenia jakości zdjęć, wykorzystywania gotowych szablonów do ich prezentacji, animowania, udostępniania w sieci, zgłaszania do druku za pomocą wbudowanych usług, tworzenia kopii zapasowych oraz pracę ze zdjęciami z urządzeń mobilnych. Ciekawą funkcją jest katalogowanie zdjęć i ich przypinanie do wirtualnej mapki, co pozwala na powiązanie zdjęć z konkretnym miejscem.

Premiere Elements to z kolei atrakcyjna cenowo wersja najpopularniejszego na świecie programu do nieliniowej edycji video. Połączenie bardzo łatwej obsługi programu z możliwością pracy w czasie rzeczywistym, rozbudowanymi narzędziami do edycji plików audio i video oraz możliwością zapisania przygotowanego materiału na DVD, sprawiają, że program jest uniwersalnym narzędziem dla szerokiej grupy użytkowników. Adobe Premiere Elements oferuje wiele zaawansowanych funkcji i narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalistów, a zaczerpniętych z najlepszego wzorca, jakim jest Premiere Pro. Jest interesującą propozycją do zastosowań amatorskich, a nawet półprofesjonalnych.

Nowy Premiere Elements 3 oferuje możliwość tworzenia filmów z wielu innych korzystając z metody drag & drop (przeciągnij i upuść), o wiele prostszą edycję klipów w trybie "Monitor View", bezproblemowy import danych z kamer video DVD i HDV, dodawanie narracji oraz wysyłanie obrazów na urządzenia przenośne takie jak iPod, telefony komórkowe czy przenośną konsolę Sony PlayStation.

Programy są już dostępne w sprzedaży w Polsce. Niestety nie ma wersji spolonizowanych. Cena detaliczna zarówno Photoshop Elements 5, jak i Premiere Elements 3 kształtuje się na poziomie ok. 290 zł brutto. Oba programy można też zakupić w zestawie za kwotę ok. 430 zł brutto. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę, że cena Photoshop Elements to około 1/10 ceny jego pierwowzoru (Photoshop CS2 kosztuje ok. 3000 zł brutto), a w przypadku Premiere Elements nawet 1/15 (Premiere Pro 2.0 kosztuje ok. 4350 zł brutto).

Wersję testową Photoshop Elements 5 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

Wersję testową Premiere Elements 3 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów

© dobreprogramy
s