Photoshop Lightroom 1.3

Strona główna Aktualności

O autorze

Obok aktualizacji Photoshop CS3 10.0.1 firma Adobe przygotowała również nową wersję aplikacji Photoshop Lightroom 1.3.

Adobe Photoshop Lightroom jest programem adresowanym do profesjonalnych fotografów, pozwalającym na łatwe importowanie zdjęć z kamer cyfrowych, edycję, selekcjonowanie i szybkie tworzenie przejrzystych zestawień katalogów zawierających setki, a nawet tysiące zdjęć. Interfejs jest w pełni konfigurowalny i pozwala na dużą swobodę w zmianach ustawień, dzięki czemu praca ze zdjęciami może stać się dużo łatwiejsza.

Dzięki Adobe Lightroom fotograf jest w stanie porównywać fotografie korzystając ze zbliżeń, co często jest przydatne w porównywaniu detali, a w profesjonalnej fotografii jest wręcz codziennością. Prócz tego aplikacja pozwoli na "dostrojenie" zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości bez utraty jakże ważnych szczegółów. Adobe Lightroom jest zoptymalizowaną aplikacją bez wygórowanych wymagań, co pozwoli na jej wykorzystanie w systemach przenośnych, coraz częściej towarzyszących profesjonalnym fotografom w podróżach.

Photoshop Lightroom 1.3 przynosi ze sobą wsparcie dla najnowszego systemu Mac OS X 10.5 oraz obsługę nowych kamer w tym Canon 1Ds Mark III, Nikon D3, Nikon D300 i Olympus E-3. Programiści firmy Adobe przygotowali również kilka poprawek związanych z procesem importowania i eksportowania fotografii, dodali obsługę formatu Canon sRAW i Fuji compressed RAF. Deweloperów ucieszy z pewnością udostępnienie SDK pozwalającego na pisanie wtyczek. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Adobe Labs.

Najnowszą wersję aplikacji Photoshop Lightroom 1.3 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć

© dobreprogramy