reklama

Photoshop Lightroom 3 beta wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Adobe udostępniło wszystkim zainteresowanym pierwszą betę programu Photoshop Lightroom 3.

Producent przygotowując trzecią wersję tej popularnej wśród fotografów aplikacji starał się poprawić kilka zasadniczych aspektów funkcjonowania programu. W Photoshop Lightroom 3 udało się udoskonalić m.in. proces importowania i katalogowania zdjęć oraz ich edycję a także zwiększyć wydajność zastosowanych filtrów.

W procesie edycji największą poprawę dostrzec można w działaniu mechanizmów odpowiedzialnych za wyostrzanie i redukcję szumów - efekty ich działania wyglądają teraz bardziej naturalnie. Nowy Lightroom potrafi także synchronizować dane z serwisem Flickr, lepiej radzi sobie z dodawaniem do naszych fotografii znaków wodnych i jest w stanie stworzyć ze zdjęć i muzyki efektowny plik wideo.

Ponadto twórcy Photoshop Lightroom 3 zapewniają, że to nie koniec nowości i finalna wersja programu doczeka się jeszcze kilku ciekawych funkcji. Jest to bardzo cenna informacja dla osób, którym w aplikacji Adobe brakuje choćby mechanizmu rozpoznawania twarzy, geotagowania czy kompleksowego wsparcia dla techniki HDR. Istnieje spora szansa, że przynajmniej część z tych funkcji ostatecznie trafi do nowego Lightroom, którego finalna wersja planowana jest na przyszły rok.

Wersję beta Adobe Photoshop Lightroom 3.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama