r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Photoshop Touch teraz także dla smartfonów

Strona główna Aktualności

Adobe Photoshop Touch był dotąd dostępny jedynie dla tabletów z Androidem i iOS. Aplikacji daleko oczywiście do pełnowymiarowego Photoshopa, ale z możliwością pracy na warstwach i korzystania z masek daje ogromne możliwości i warto się nią zainteresować, jeśli ktoś potrzebuje programu do rysowania i retuszu na tablecie… a od dziś również na smartfonie z Androidem, co w obliczu rosnącej popularności urządzeń o ekranach mających 5 calu i więcej wcale nie jest złym pomysłem, oraz na iPhonie i iPodzie Touch.

W App Store za wersję dla urządzeń z mniejszymi ekranami trzeba zapłacić 4,99 dolara, za wersję dla telefonów z Androidem w Google Play — niecałe 16 złotych. Cena nie wydaje się tak wygórowana, kiedy przyjrzymy się możliwościom programu, było nie było, dla smartfona.

r   e   k   l   a   m   a

Można w nim skorzystać z flagowych możliwości Photoshopa, jak warstwy, narzędzia zaznaczania (warto zwrócić uwagę na Scribble Selection przeznaczone do zaznaczania „trudnych” elementów, jak włosy), efekty, pędzle, narzędzia tekstowe i filtry, a także z precyzyjnej korekty kolorów (na całym obrazie, warstwie lub zaznaczeniu). Ciekawostką jest Camera Fill, czyli możliwość wypełnienia obszaru na warstwie obrazem z kamerki smartfona. Program współpracuje z Creative Cloud, a projekty można dokończyć na innym urządzeniu, w tym również w Photoshopie CS5.1 na komputerze. Najlepsze jest jednak to, że Photoshop Touch na smartfonie poradzi sobie z obrazami mającymi nawet 12 megapikseli.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.