Photosynth 1.7.0.0

Strona główna Windows Phone Grafika
Pobierz program
lub zeskanuj:

Photosynth umożliwia robinie gigantycznej panoramy, obejmującej pełne 360 stopni, z dostarczonego zbioru zdjęć. Po złożeniu zdjęć prezentuje ogromną, trójwymiarową kulę.

Podgląd panoramy niestety dostępny jest tylko z poziomu aplikacji lub poprzez udostępnienie do serwisu. Można również wyciąć fragment, wyeksportować do galerii i wtedy przesłać plik na komputer. Sam proces tworzenia panoramy jest bardzo prosty. Od razu po włączeniu wystarczy dotknąć ekranu aby zacząć — zostaje wtedy wykonane pierwsze zdjęcie, aby zrobić następne, wystarczy zgodnie z wskazówkami wyświetlanymi na ekranie przesunąć telefon lub też można rejestrować obrazy samemu, kierując obiektyw aparatu w różnych kierunkach i za każdym razem dotykając ekranu. I tak po kilkunastu zdjęciach przychodzi pora na sklejanie wszystkiego w całość.

Jeżeli wykonanych zostało bardzo dużo zdjęć, ten krok może zająć znaczną chwilę, szczególnie na starszych urządzeniach z Windows Phone. Aby nie czekać, można sklejanie odłożyć na później, ale to równa się z brakiem natychmiastowego podglądu panoramy. Po wykonaniu wszystkiego zaleca się dodanie miejsca, w którym rejestrowany był obraz.

Poważną wadą aplikacji jest niepełna obsługa aparatu. Ostrość zdjęcia jest ustawiana tylko raz, wraz z wykonaniem pierwszego zdjęcia, a kolejne rejestrowane są z takimi samymi ustawieniami, przez to niemal niemożliwe jest otrzymanie idealnie ostrego obrazu. Poza tym przy składaniu brak korekty balansu bieli i ekspozycji, przez co może się zdarzyć, że części panoramy różnią się jasnością i barwami, zwłaszcza jeśli fotografowana przestrzeń jest nierównomiernie oświetlona.

Przykładowe panoramy znaleźć można na photosynth.net, można je również przeglądać z poziomu aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!