Photosynth 1.7.0.0

Strona główna Windows Phone Grafika
Pobierz program
lub zeskanuj:

Photosynth umożliwia robinie gigantycznej panoramy, obejmującej pełne 360 stopni, z dostarczonego zbioru zdjęć. Po złożeniu zdjęć prezentuje ogromną, trójwymiarową kulę.

Podgląd panoramy niestety dostępny jest tylko z poziomu aplikacji lub poprzez udostępnienie do serwisu. Można również wyciąć fragment, wyeksportować do galerii i wtedy przesłać plik na komputer. Sam proces tworzenia panoramy jest bardzo prosty. Od razu po włączeniu wystarczy dotknąć ekranu aby zacząć — zostaje wtedy wykonane pierwsze zdjęcie, aby zrobić następne, wystarczy zgodnie z wskazówkami wyświetlanymi na ekranie przesunąć telefon lub też można rejestrować obrazy samemu, kierując obiektyw aparatu w różnych kierunkach i za każdym razem dotykając ekranu. I tak po kilkunastu zdjęciach przychodzi pora na sklejanie wszystkiego w całość.

Jeżeli wykonanych zostało bardzo dużo zdjęć, ten krok może zająć znaczną chwilę, szczególnie na starszych urządzeniach z Windows Phone. Aby nie czekać, można sklejanie odłożyć na później, ale to równa się z brakiem natychmiastowego podglądu panoramy. Po wykonaniu wszystkiego zaleca się dodanie miejsca, w którym rejestrowany był obraz.

Poważną wadą aplikacji jest niepełna obsługa aparatu. Ostrość zdjęcia jest ustawiana tylko raz, wraz z wykonaniem pierwszego zdjęcia, a kolejne rejestrowane są z takimi samymi ustawieniami, przez to niemal niemożliwe jest otrzymanie idealnie ostrego obrazu. Poza tym przy składaniu brak korekty balansu bieli i ekspozycji, przez co może się zdarzyć, że części panoramy różnią się jasnością i barwami, zwłaszcza jeśli fotografowana przestrzeń jest nierównomiernie oświetlona.

Przykładowe panoramy znaleźć można na photosynth.net, można je również przeglądać z poziomu aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Hyperlapse: Microsoft naprawia filmy z GoPro

9
12.08.2014  •  Anna Rymsza

Filmy rejestrowane z perspektywy pierwszej osoby, czy to z Google Glass, czy kamerką GoPro zamontowaną na kasku, mają to „coś”. Jednak dobry film tego typu naprawdę niełatwo nagrać, gdyż sprzęt przenosi każde drgnięcie, a do tego nagrania potrafią mieć po kilka godzin. Przyspieszonych po prostu nie da się oglądać… Tu na ratunek może przyjść projekt Hyperlapse, nad którym pracuje Microsoft. Filmy Hyperlapse to nic innego, jak nagrania poklatkowe, ale z gładko poruszającą się kamerą. Ta metoda przetwarzania materiałów pozwoli „uratować” materiały, które zwykłe przyspieszenie przez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
msnet   23 #1 08.12.2014 17:26

W dobrych rękach efekty pracy tej aplikacji potrafią być skektakularne.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję