Photosynth także na starszych komputerach i Macach

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft umożliwił, na razie testowo, przeglądanie galerii Photosynth za pośrednictwem technologii Silverlight. Dzięki temu prace mogą być wyświetlane także na starszych komputerach oraz na innych platformach obsługiwanych przez Silverlight - czyli na Macach.

Standardowa przeglądarka Photosynth funkcjonuje w oparciu o Direct 3D, dzięki czemu aplikacja wykorzystuje możliwości nowych kart graficznych. Niestety w związku z tym posiadacze starszych komputerów muszą obejść się smakiem, podobnie jak użytkownicy nieposiadający systemu Windows. Na ich maszynach Photosynth w ogóle nie uruchomi się.

Teraz po wywołaniu adresu galerii Photosynth z dodatkowym katalogiem /silverlight/ i zamianie view.aspx na photosynth.aspx w adresie praca wyświetla się przy pomocy przeglądarki Silverlight. Gdy przeglądarka wyjdzie z fazy testowej, z pewnością dostęp do niej będzie łatwiejszy niż w tej chwili.

Jest jeszcze jeden warunek - technologia Silverlight musi być wcześniej zainstalowana. Opcje przeglądania galerii za jej pomocą są co prawda nieco uboższe niż w przypadku standardowej wersji (nie można np. wyświetlić mapy punktów), ale zespół Photosynth zapewnia, że prace postępują. Więcej informacji o przeglądarce Silverlight, lista ograniczeń oraz instrukcja obsługi znajduje się na stronach Photosynth.

© dobreprogramy

Komentarze