reklama

Photosynth także na starszych komputerach i Macach

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft umożliwił, na razie testowo, przeglądanie galerii Photosynth za pośrednictwem technologii Silverlight. Dzięki temu prace mogą być wyświetlane także na starszych komputerach oraz na innych platformach obsługiwanych przez Silverlight - czyli na Macach.

Standardowa przeglądarka Photosynth funkcjonuje w oparciu o Direct 3D, dzięki czemu aplikacja wykorzystuje możliwości nowych kart graficznych. Niestety w związku z tym posiadacze starszych komputerów muszą obejść się smakiem, podobnie jak użytkownicy nieposiadający systemu Windows. Na ich maszynach Photosynth w ogóle nie uruchomi się.

Teraz po wywołaniu adresu galerii Photosynth z dodatkowym katalogiem /silverlight/ i zamianie view.aspx na photosynth.aspx w adresie praca wyświetla się przy pomocy przeglądarki Silverlight. Gdy przeglądarka wyjdzie z fazy testowej, z pewnością dostęp do niej będzie łatwiejszy niż w tej chwili.

Jest jeszcze jeden warunek - technologia Silverlight musi być wcześniej zainstalowana. Opcje przeglądania galerii za jej pomocą są co prawda nieco uboższe niż w przypadku standardowej wersji (nie można np. wyświetlić mapy punktów), ale zespół Photosynth zapewnia, że prace postępują. Więcej informacji o przeglądarce Silverlight, lista ograniczeń oraz instrukcja obsługi znajduje się na stronach Photosynth.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii