reklama

Photosynth zdobywa nagrodę Popular Mechanics

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Photosynth znalazł się na liście dziesięciu gadżetów nagrodzonych w prestiżowym plebiscycie 2008 Breakthrough Awards prowadzonym przez magazyn Popular Mechanics. Przypomnijmy, że Photosynth to udostępniania bezpłatnie przez Microsoft aplikacja on-line, która na podstawie już kilkunastu zdjęć potrafi wygenerować trójwymiarową scenę z fotografowanymi obiektami. Taką scenę można później wirtualnie zwiedzać. Pełną listę zwycięzców plebiscytu można znaleźć na stronach Popular Mechanics, warto jednak zauważyć, że Photosynth jest jednym z dwóch "niematerialnych" laureatów i jedynym, który dostępny jest na rynku bezpłatnie.

Przypomnijmy przy tej okazji, że w vortalu dobreprogramy trwa podwójny konkurs Windows Live, w którym jedno z zadań polega właśnie na przygotowaniu najciekawszej i najlepiej odwzorowanej sceny w aplikacji Photosynth. Na zwycięzców naszego konkursu czekają dwa notebooki HP Pavilion tx2550ew z funkcjonalnością Tablet PC, a także inne nagrody. Zachęcamy do spróbowania swoich sił - więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie konkursowej.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić