Phototheca Phototheca 2020.18.6.3283

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Phototheca to niewielka przeglądarka graficzna, która charakteryzuje się dużą szybkością działania. Oferuje funkcje pozwalające wygodnie zarządzać pokaźną ilością zdjęć cyfrowych, a także przeglądać je i prezentować w postaci pokazu slajdów.

Fundamentem tej prostej aplikacji jest ciekawy mechanizm katalogowania fotografii. Z jego pomocą możemy selekcjonować zaimportowanie zdjęcia i przyporządkowywać je do wybranych wydarzeń lub albumów. Te ostatnie to nic innego jak standardowe katalogi z grafiką. Na uwagę zasługuje jednak tryb wydarzeń, który daje możliwość porządkowania fotografii względem danego zdarzenia, np. ślubu, narodzin dziecka, wakacyjnego wyjazdu itp., a następnie prezentowanie go na wbudowanej w programie Phototheca osi czasu lub kalendarzu. Użytkownik może oczywiście łatwo konwertować wydarzenia do postaci albumów.

Inne funkcje, w które wyposażona została Phototheca to pełnoekranowy pokaz slajdów z uwzględnieniem wybranych fotografii. Nie zabrakło również opcji ustawiania danego zdjęcia jako tapety pulpitu. Aplikacja obsługuje niestety jedynie garstkę najpopularniejszych formatów graficznych (JPEG, PNG, GIF, BMP), wśród których nie znajdziemy plików RAW z aparatów cyfrowych. Darmowa wersja ma też ograniczony rozmiar biblioteki – 5 tysięcy obrazów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!