PhpStorm PhpStorm 2021.1

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie stron i aplikacji internetowych
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PhpStorm jest kompletnym, multiplatformowym środowiskiem programistycznym, umożliwiającym pracę z aplikacjami PHP. Posiada funkcje podpowiadania składni: klas, funkcji, metod, indeksów tablic oraz nazw zmiennych. Edytor obsługuje dokumentacje tworzone w formacie PHPDoc, oferuje możliwość refaktoryzacji kodu, w tym zmiany nazwy: plików, funkcji, stałych, klas, metod, parametrów czy zmiennych. W PhpStorm będzie można debugować zarówno aplikację (Zend Debugger oraz Xdebug) jak i JavaScript oraz przeprowadzić testy jednostkowe. Program posiada wsparcie dla narzędzi wiersza poleceń Zend Framework oraz Symfony, wspomagających zarządzanie projektami.

Cechą wyróżniającą PhpStorm na tle konkurencji jest wsparcie dla większości popularnych systemów kontroli wersji: Git, CVS, SVN, Mercurial oraz Perforce. Program posiada również integrację z serwisem GitHub.com. PhpStorm może być również użyty do zarządzania bazami danych.

PhpStrom zawiera w sobie środowisko WebStrom, oferujące wygodne narzędzia do tworzenia kodu stron HTML, skryptów JavaScript oraz stylów CSS. Program w trybie edycji kodu HTML potrafi wyszukać powiązane z danym elementem klasy CSS. PhpStorm rozpoznaje składnię Leaner CSS (LESS) oraz SASS/SCSS, która pozwala na uproszczone zarządzanie stylami kaskadowymi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

integracja z systemami kontroli wersji, możliwość deploy'u na ftp, RESTowy klient
czasami integracja z systemami kontroli wersji zawodzi
ocena użytkownika
22.10.2015 21:16 • Recenzja do wersji 9.0.2

Dla mnie zdecydowanie najlepszy program do pisania w PHP. korzystam zarówno zawodowo jak i prywatnie i nie wyobrażam sobie korzystania z czegoś innego. Prawdziwy kombajn z multumem opcji i narzędzi, da się wszystko po swojemu skonfigurować. Jedyne co uznaję za niedociągnięcie to, że przy dużej ilości plików i podpiętych kilku repo do projektu po kilku godzinach przestaje oznaczać linijki które zmieniłem i dopiero po zrestartowaniu go znowu oznacza.