r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Phraseboard Keyboard 2.7

Strona główna iOS Personalizacja Klawiatury

Phraseboard Keyboard to klawiatura, która usprawnia proces pisania na urządzeniach z systemem iOS. Pozwala tworzyć grupy najczęściej używanych odpowiedzi, umożliwiając szybkie odpowiadanie na wiadomości.

Aby zacząć korzystanie z aplikacji, wcześniej należy zezwolić klawiaturze na pełny dostęp do wpisywanych treści i dodać ją do listy obsługiwanych klawiatur. W kolejnym etapie konfiguracji można przejrzeć listę domyślnie dodanych propozycji szybkich odpowiedzi oraz kategorii, w których je pogrupowano, a także stworzyć własne kategorie oraz szkice odpowiedzi.

Aplikacja nie jest samodzielną klawiaturą, ale swego rodzaju nakładką na klawiaturę systemową. To oznacza, że tekst wprowadzać będziemy za pomocą klawiatury dostępnej w iOS, a możliwości Phraseboard pojawią się, gdy przytrzymamy dłużej ikonę globusa widoczną w dolnej części ekranu w trakcie pisania tekstu. W pasku narzędzi widocznym u dołu znajdziemy skrót do dodawania informacji o naszej lokalizacji (z Map Apple lub Google, możemy też szybko przesłać wskazówki dojazdu), a także skrót do kategorii szybkich odpowiedzi, które zdefiniowaliśmy jako poufne i zabezpieczyliśmy je hasłem w ustawieniach programu. Listę funkcji domyka przycisk spacji, Enter i Backspace.

Z kolei pośrodku paska narzędzi klawiatury Phraseboard znajdziemy skrót do wszystkich kategorii z szybkimi odpowiedziami. Możemy też wprowadzić tekst ręcznie, ale aplikacja oferuje tutaj bardzo specyficzny tryb pisania: widoczne są litery naniesione na duże, prostokątne ikony. Trzeba każdą z nich klikać pojedynczo, co jest bardzo niewygodne. Sam mechanizm dodawania szybkich odpowiedzi spisuje się zaś bez zarzutu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby do SMS-a lub e-maila dodać pasujący do kontekstu rozmowy, stworzony wcześniej tekst (np. Zadzwonię później). Przydatna jest też opcja synchronizowania fraz i zdań zapisanych w Phraseboard Keyboard za pomocą iCloud. Do aplikacji możemy również dodać na stałe zdjęcia lub GIF-y, a następnie szybko wstawić je w treść wiadomości.

Aplikacja jest dostępna za darmo, ale płacąc ok. 1 euro możemy dokupić dodatkowy, ciemny motyw graficzny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pisanie po ekranie na iPhonie oraz iPadzie. Dobre klawiatury na iOS

14
06.04.2016  •  Łukasz Maślanka

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy zestaw najciekawszych klawiatur na urządzenia z Androidem. Teraz mamy dla Was listę klawiatur wartych uwagi dla urządzeń z systemem iOS. Możliwość zainstalowania alternatywnej klawiatury to oczywistość dla posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem. Ale użytkownicy urządzeń z iOS długo czekali na to, aż Apple pozwoli instalować tego typu oprogramowanie. Taka możliwość pojawiła się wraz z premierą wydania tego systemu z numerem 8.0. Wcześniej korzystając z iPhonea lub iPada trzeba było się pogodzić z tym, że jest się skazanym na używanie klawiatury…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.