Piąta umowa ramowa Novella z Rządem RP

Strona główna Aktualności

O autorze

Ramowa umowa polskiego rządu z firmą Novell, dotycząca informatyzacji jednostek administracji państwowej i samorządowej, została już po raz piąty przedłużona na kolejne 2 lata. Umowa ta określa bardzo korzystne warunki, na których jednostki administracji państwowej i samorządowej oraz instytucje ochrony zdrowia i wymiaru sprawiedliwości mają możliwość realizacji zakupów produktów Novella z 28-procentowym rabatem.

Umowa upraszcza instytucjom procedury zakupów, daje możliwość korzystania z taniego ubezpieczenia wersji oprogramowania (bezpłatne dostawy nowych wersji produktów) oraz samodzielnego testowania oprogramowania przed podjęciem decyzji o zakupie. Pomimo, iż umowa została zawarta centralnie, pozostawia objętym nią instytucjom całkowitą niezależność przy wyborze rozwiązań i podejmowaniu decyzji.

Dostępne w ramach umowy oprogramowanie obejmuje m.in. rozwiązania typu e-government, systemy pracy grupowej, obiegu dokumentów i zdalnego dostępu do informacji z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa i poufności danych, a także wykorzystaniem technologii podpisu elektronicznego. Nową pozycją w umowie Novella z Rządem RP jest ta część oferty, która dotyczy produktów Open Source. Po przejęciu firm Ximian i SUSE Linux, Novell jest obecnie największym dostawcą rozwiązań linuksowych wraz z profesjonalnym wsparciem technicznym.

Ze stworzonych przez umowę możliwości skorzystały do tej pory setki urzędów i instytucji, przynosząc dla budżetu bardzo duże oszczędności. Jednostki administracji, które są zainteresowane przystąpieniem do tej umowy mogą to zrobić w dowolnym momencie dwuletniego okresu jej obowiązywania, kontaktując się bezpośrednio z biurem Novell Polska.

© dobreprogramy
s