Picasa 2.7 na Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google ogłosiła wydanie publicznej wersji testowej swojego organizera zdjęć Picasa 2.7 przeznaczonego dla systemów Linux.

Najnowsza wersja 2.7 wprowadza kilka istotnych nowości wpływających na przeglądanie, przeszukiwanie i eksportowanie zdjęć. Dodatkowo zadbano o udostępnienie użytkownikom systemu spod znaku pingwina możliwości wysyłania zdjęć do serwisu Picasa Web Albums, tworzenia płyt CD z fotografiami, dodanie obsługi nowych kamer i formatu Adobe DNG.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji Picasy, również i ta bazuje na wbudowanych bibliotekach aplikacji WINE, która jest automatycznie instalowana na komputerze. Google zadbało również o to by edycja przeznaczona dla systemu Linux działała równie szybko jak wersja dla Windows.

Aplikację Picasa 2.7 przeznaczoną dla systemu Linux można pobrać ze strony projektu. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może funkcjonować nieprawidłowo.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza