reklama

Picasa 3 i Skype 2.8 dla Mac OS'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Google i Skype Technologies poinformowały o wydaniu kolejnych wersji swoich sztandarowych produktów dedykowanych dla systemu operacyjnego Mac OS X - aplikacji do przeglądania i katalogowania zdjęć Picasa oraz komunikatora głosowego Skype.

Pierwsza wersja beta aplikacji Picasa 3 ujrzała światło dzienne nieco ponad miesiąc temu, trafiając w ręce ograniczonego grona testerów. Tymczasem twórcy zdecydowali się na uruchomienie publicznego programu testów, dzięki czemu wszyscy użytkownicy Mac OS'a, którzy zmuszeni byli dotychczas do korzystania z okrojonej wersji mogą teraz korzystać z wydania posiadającego te same funkcje co np. windowsowy odpowiednik. Picasa 3 dla jabłuszek wymaga systemu Mac OS X w wersji 10.4 (Tiger) lub nowszej.

W tym samym czasie zapowiedziano również nową wersję jednego z najpopularniejszych komunikatorów głosowych - Skype 2.8. Najważniejszymi zmianami wprowadzonymi w tym wydaniu jest funkcja dzielenia ekranu pomiędzy użytkownikami oraz mechanizm łączenia się z bezprzewodowymi sieciami WiFi. Niestety w początkowej fazie połączenie możliwe będzie jedynie z hot spotami sieci Boingo i kosztować będzie użytkownika 19 centów amerykańskich za każdą minutę. Najnowsza wersja nie jest jeszcze dostępna do pobrania, ale zgodnie z zapowiedzią ukazać ma się dzisiaj.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama