Picasa pod Linuksem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Google we współpracy z firmą CodeWeavers, twórcą programu CrossOver Office, będącego nakładką na emulator Wine, rozpoczęli pracę nad przygotowaniem Linuksowej wersji popularnego programu do zarządzania grafiką Picasa.

Linuksowa wersja będzie zawierała cały zestaw funkcji zawartych w oryginalnym wydaniu. Programiści postanowili ułatwić sobie zadanie i nie portować całej aplikacji, a jedynie przygotować ją do współpracy z Wine. Całość będzie przygotowana w taki sposób, że użycie emulatora nie będzie widoczne dla użytkownika, gdyż od razu będzie uruchamiała się docelowa aplikacja. Co istotne, do poprawnej pracy użytkownik nie będzie musiał instalować Wine, lub kupować komercyjnego CrossOver Office. Faktem, który może nie spodobać się niektórym użytkownikom systemu spod znaku pingwina jest to, że do programu prawdopodobnie nie zostaną dołączone jego źródła.

Jeśli projekt zakończy się powodzeniem, firma w podobny przygotuje kolejne programy ze swojej oferty. Przygotowywana jest także Linuksowa wersja Google Talk, jednak w tym wypadku nie skorzystano z pomocy emulatora. Daty publikacji programów Picasa i Talk nie są jeszcze znane.

© dobreprogramy
s