Picasa rozpoznaje twarze także na desktopie

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy Picasa Web Albums mogą już od ponad roku korzystać z funkcji rozpoznawania twarzy i grupowania zdjęć na podstawie występujących na nich osób. Teraz takie możliwości znalazły się także w desktopowej wersji Picasy, noszącej numer 3.5.

Działa ona bardzo podobnie do wersji webowej. Proces rozpoznawania twarzy działa jednak wolniej, gdyż program działa na komputerze użytkownika a nie na klastrze serwerów Google. Jeśli jednak użytkownik korzystał wcześniej z wersji webowej, nie musi ponownie przetwarzać tych samych zdjęć aby mieć je otagowane w swojej lokalnej bibliotece. Ponadto usprawnione jest tagowanie zdjęć osób rozpoznanych jako kontakty Google.

W nowej wersji pojawiła się także integracja z Google Maps. Dzięki niej można do zdjęć dodać informację o ich geograficznej lokalizacji a następnie wyszukiwać je według niej. Przydaje się tutaj aparat z wbudowanym odbiornikiem GPS.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych