reklama

Pidgin 2.1.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazała się nowa wersja komunikatora Pidgin, do niedawna znanego pod nazwą GAIM. Tak jak wcześniej informowaliśmy, najbardziej widoczną zmianą jest nowy, przyjemniejszy wygląd okna rozmowy.

W porównaniu do poprzedniej wersji programiści wprowadzili aż 150 zmian i poprawek. Całość działa dużo szybciej i stabilniej, nieco zmniejszono też zużycie pamięci. Nowe okno rozmowy posiada teraz pole informujące o statusie osoby, z którą aktualnie rozmawiamy. Poprawiono wygląd paska z narzędziami do formatowania tekstu, a czas bezczynności kontaktów podawany jest w bardziej czytelnej formie. Sporo zmian wprowadzono także w bibliotece libpurple i konsolowej wersji komunikatora o nazwie Finch.

W momencie publikacji tego newsa oficjalna strona komunikatora wciąż oferowała do pobrania wersję 2.0.2, ale strona w serwisie SourceForge posiada bardziej aktualne informacje. Komunikator Pidgin w wersji dla Windows można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić