r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pidgin 2.5 - bez problemów z Gadu-Gadu

Strona główna Aktualności

Wydano nową wersję komunikatora Pidgin, przez dłuższy czas znanego pod nazwą GAIM.

Nowy Pidgin doczekał się rozbudowanej obsługi certyfikatów SSL, w tym za pomocą wtyczek NSS SS oraz możliwość tworzenia niestandardowych emotikon, wiadomości o charakterze osobistym traktowane są natomiast jako specjalny status w przypadku sieci MSN. Usunięto błąd powodujący niemal stuprocentowe wykorzystanie zasobów procesora wskutek zerwania połączenia z serwerem XMPP i dodano możliwość stosowania polecenia /ctcp, pozwalającego na łączenie się ze sobą dwóch klientów IRC z pominięciem serwera. Program poza tym oferuje automatyczne wykrywanie wiadomości przychodzących sformatowanych w UTF-8 na kontach, będących skonfigurowanych do obsługi innych kodowań.

Prócz tego wprowadzono restrykcję stosowanych emotikon, zmniejszając je maksymalnie do 96 pikseli, z kolei niestandardowe ikony kontaktów mogą być teraz dodawane i usuwane z poziomu listy kontaktów. Pomimo również braku wyraźnego zaznaczenia w szczegółowej liście zmian, od tej wersji nie występują problemy z obsługą protokołu Gadu-Gadu.

W momencie publikacji tego newsa oficjalna strona komunikatora wciąż oferowała do pobrania wersję 2.4.3, ale strona w serwisie SourceForge posiada bardziej aktualne informacje. Komunikator Pidgin w wersji dla Windows można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.