Pięć tysięcy patentów Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ma otrzymać dzisiaj pięciotysięczny patent. Jest to ważny moment dla firmy, która za cel stawia sobie tworzenie technologii, patentowanie ich, a następnie udzielanie licencji innym firmom na korzystanie z nich. Jubileuszowy patent dotyczy nowej konsoli Xbox 360 i zastosowanej w niej techniki pozwalającej na stworzenie wrażenia uczestnictwa w rozgrywanych wydarzeniach.

W ostatnim roku firma osiągnęła imponujący wynik w postaci 3 tysięcy przyznanych patentów, co pod tym względem plasuje go w pierwszej piątce firm IT. Działanie to ma na celu zabezpieczenie interesów klientów, gdyż Microsoft daje im gwarancję, że nikt inny nie opatentuje rozwiązań użytych w produktach firmy. W przeciwnym wypadku gigant z Redmond zobowiązuje się ponieść koszty niezbędnych procesów sądowych. Prawnik firmy twierdzi, że obecne tempo zgłaszania wniosków patentowych jest wystarczająco duże i że raczej nie należy spodziewać się dalszego wzrostu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza