Pięciu polskich studentów odbędzie praktyki w siedzibie Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział firmy Microsoft poinformował o zakończonej rekrutacji na staż w siedzibie koncernu w Redmond. Studenckie praktyki w centrali Microsoft Corporation odbędą się w ramach nowego programu EMEA Internship. Jest to kolejna inicjatywa Microsoft mająca na celu wspieranie utalentowanych studentów z polskich uczelni. Efektem działań jest ufundowanie 5 miejsc dla kandydatów z Polski. Do USA polecą: dwie osoby z Uniwersytetu Warszawskiego, dwie z Politechniki Poznańskiej i jedna z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W lipcu, br. do Redmond przybędzie łącznie 15 stażystów z różnych stron Europy. Każdy kandydat będzie traktowany jak pełnoetatowy pracownik korporacji i za swą pracę będzie otrzymywał wynagrodzenie. Dodatkowo Microsoft opłaci wszystkie koszty podróży i utrzymania studentów. Praktykanci z Polski będą pracować w zespole inżynierów systemowych i będą zajmować się zarówno pisaniem kodów, jak i testowaniem bet produktów. Każdy student będzie miał indywidualnego opiekuna - doświadczonego pracownika Microsoft. Staż potrwa trzy miesiące.

Rekrutacja kandydatów do programu trwała kilka miesięcy i przebiegała według złożonego procesu. Biorąc pod uwagę charakter oferowanej pracy, analizowane były uczelnie o profilu technicznym lub posiadające taki wydział. W pierwszym etapie uczelnie samodzielnie wybrały swoich kandydatów, następnie spośród tej grupy polski oddział Microsoft przeprowadził normalny proces rekrutacji. W efekcie wytypowano wąskie grono studentów. W dalszej kolejności prowadzona była już rekrutacja ze strony oddziału w USA - były to indywidualne rozmowy pracowników Microsoft Corporation z kandydatami.

"Zainteresowanie programem było ogromne. Muszę przyznać, że zaimponował nam poziom i wysokie kwalifikacje wszystkich kandydatów. Z pewnością grupa, która teraz uczestniczy w tym pilotażowym projekcie, wróci do kraju bogatsza o nowe doświadczenia zawodowe i pomysły na życie. Życzyłabym sobie, aby jak najwięcej młodych ludzi mogło skorzystać z takiej szansy. Proces rekrutacji jest uznawany za dość długi, zachęcałabym jednak wszystkich zainteresowanych do podjęcia takiego wyzwania" - powiedziała Aneta Wiśniewska, Human Resources Consultant w polskim oddziale Microsoft.

© dobreprogramy
s