reklama

Piękna kolekcja pocztówek stworzonych dzięki Google Street View

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Lehel Kovacs jest węgierskim grafikiem, którego ilustracje były drukowane między innymi na łamach New York Timesa, Guardiana czy Playboya. W związku ze swoim zamiłowaniem do powieści „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” Juliusza Verne, postanowił on – z wykorzystaniem dobrodziejstw oferowanych przez usługę Google Street View – stworzyć unikatową kolekcję ilustracji.

Przedstawiają one mniej lub bardziej rozpoznawalne miejsca z miast na całym świecie. Kovacs nie był w nich jednak osobiście, do stworzenia kolekcji posłużyły mu kadry z wirtualnej podróży po świecie, jaką odbył dzięki Google Street View. Wszystkie grafiki, stworzone w prostym ale efektownym stylu, prezentują zatem kolejne miejsca z charakterystycznej, ulicznej perspektywy.

Aby wprowadzić swoje małe dzieła sztuki do sprzedaży, Kovacs uruchomił kampanię w serwisie Kickstarter. Uzbierana dotąd kwota ponad trzykrotnie przewyższa docelową. Ze studiami do efektownych „pocztówek”, które wydrukowane będą miały rozmiary 45 × 32 cm, można zapoznać się w serwisie Flickr.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić