r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwsza Alpha Fedory 10

Strona główna Aktualności
Ukazała

się pierwsza wersja testowa linuksowej dystrybucji Fedora 10.

Najważniejsze nowości to lepsze wsparcie dla możliwości zdalnej kontroli, udostępnianie połączeń sieci bezprzewodowych przy użyciu techniki ad-hoc i udoskonalona obsługa kamer internetowych. Dzięki OpenChange możliwe jest korzystanie z serwera poczty Microsoft Exchange, a Glitch pozwala na zastosowanie czasowego harmonogramu zadań we współpracy z serwerem dźwięku PulseAudio, zaktualizowano też menedżer pakietów RPM do wersji 4.6. W opcji graficznego rozruchu, zastąpiono stosowany w poprzednich wydaniach tzw. bootloader na rzecz nowego o nazwie o nazwie Plymouth. Zadbano także o kwestie bezpieczeństwa, aplet audytów, wraz z systemem wykrywania włamań, zawierają nowy interfejs użytkownika, biblioteki oraz testy. Dostępne środowiska graficzne to KDE 4.1 i deweloperska gałąź GNOME 2.23.

Według wstępnych planów wydawniczych, kolejna testowa wersja pojawi się 2 września, a pod koniec października spodziewać się można finalnego wydania Fedory 10. Obrazy ISO z Alpha 1 są dostępne do pobrania ze strony domowej dystrybucji, przypominamy jednak, że jest to wersja testowa, przeznaczona jedynie dla zaawansowanych użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.