r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwsza Pomoc 3.2.2

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Medycyna i bazy leków

Pierwsza Pomoc jak wskazuje nazwa jest aplikacją, która ma nam pomóc w niesieniu pierwszej pomocy. Nie tylko posiada zestaw niezbędnych informacji, ale również pomaga sprawdzić naszą wiedzę.

Aplikacja dzieli się na 5 segmentów. Pierwszy, ukryty pod dużym przyciskiem Widzę osobę nieprzytomną.Przeprowadzi nas krok po kroku przez proces udzielania pierwszej pomocy. Określamy czy zdarzenie dotyczy niemowlęcia, dziecka czy też osoby dorosłej, a następnie wybieramy jedną z kilku kategorii. W tym trybie u dołu ekrany mamy dostęp do szybkiego wezwania pomocy, latarki, naszej lokalizacji oraz metronomu, który pozwoli nam lepiej odmierzać.

Pozostałe kategorie główne to kalendarz leków, wezwij pomoc, przygotuj się oraz test wiedzy. Kategorie te pozwalają nie tylko poszerzyć widzę odnośnie zasad bezpieczeństwa i postępowania w różnych warunkach, ale także sprawdzić naszą wiedzę w tym zakresie. Aplikacja pozwala także na utworzenie naszego osobistego profilu i przypisania do niego zażywanych leków.

Ponieważ aplikacja powstała przy współpracy grupy LUXMED z jej poziomu możemy sprawdzić rozmieszczenie placówek dla wybranych miast. Pierwsza Pomoc to rozbudowana i dobrze pomyślana aplikacja, która może być przydatna nie tylko w przypadku zagrożenia. Jest to jedna z tych aplikacji, które warto mieć w pamięci telefonu, a zarazem być świadomym jej możliwości.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje dla kierowców cz. 5 – wypadki i ratowanie życia

17
01.02.2016  •  Anna Rymsza

W piątej części cyklu o aplikacjach dla kierowców chcę poruszyć najmniej przyjemną stronę prowadzenia samochodu, czyli wypadki i sytuacje zagrażające życiu ludzi. Powiadom najbliższych, wezwij pomoc Nowe auta w Unii Europejskiej już niedługo będą wyposażone w system eCall, który w razie potrzeby automatycznie wezwie pomoc na miejsce wypadku. Na razie jednak jesteśmy zdani na siebie, co cieszy przeciwników automatycznego systemu, ale nie każdemu daje komfort psychiczny. SOSmart – telefon sam powiadomi o wypadku SOSmart to bardzo pomysłowa aplikacja alarmowa, która w razie wypadku…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.