reklama

Pierwsza alfa Amaroka 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała nowa wersja Amaroka, jednego z najpopularniejszych odtwarzaczy muzyki dla Linuksa. Wydanie 2.0 alfa ma za zadanie przedstawienie wszystkich funkcjonalności, które później dostępne będą w finalnej wersji.

Przy pierwszym kontakcie z aplikacją w oczy rzucać się ma nowa szata graficzna, stworzona z użyciem grafiki wektorowej, oraz innowacyjny interfejs użytkownika. Jeśli chodzi o ten drugi pojawiły się w nim dwa całkiem nowe komponenty. Pierwszym z nich jest Widok Kontekstowy oparty na Plasmie, umożliwiający wyświetlanie wybranych przez użytkownika informacji, drugi z kolei to PopUp Dropper, znacznie ułatwiający pracę z plikami. Umożliwia on m.in. proste ich przeciąganie do Widoku Kontekstowego i upuszczanie w dowolnym miejscu, dodawanie piosenek do listy odtwarzania, kopiowanie ich do lokalnej kolekcji, przesyłanie do przenośnego odtwarzacza oraz edytowanie tagów itp. Z kolei framework usług internetowych sprawia, iż użytkownik może dodawać do swojej listy odtwarzania repozytoria i usługi internetowe, jak np. Magnatune, Last.fm, Jamendo, Ampache, czy MP3Tunes. Kolejną nowością w tym wydaniu są nowe, dynamiczne i ukierunkowane listy odtwarzania, dzięki czemu aplikacja będzie tworzyła własne listy, które to użytkownik będzie mógł odtworzyć przy wybranych okazjach.

Więcej informacji na temat nowego Amaroka na oficjalnej stronie projektu. Zwolenników tego odtwarzacza powinna ucieszyć wiadomość, iż Amarok 2.0 jest fundamentalnym krokiem w kierunku przyszłych wydań także dla platform Windows, oraz Mac OS.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama