r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pierwsza beta Flash Playera 11 także w wersji 64-bitowej

Strona główna Aktualności

Adobe udostępniło pierwszą betę Flash Playera 11 - także w wersji 64-bitowej. Poza tym ukazała się beta środowiska AIR 3.

Co nowego we Flashu? Przede wszystkim natywne wydanie 64-bitowe. Dotychczas Adobe skupiało się na wersji 32-bitowej, za co krytykowało firmę wielu użytkowników. Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości czeka nas spory przełom w tej kwestii i z multimediów w Internecie będzie można korzystać wreszcie w wersji 64-bitowej. Co więcej, nie tylko dla Windows, ale również platform Mac i Linux. Druga ważna wiadomość to sprzętowa akceleracja grafiki za pomocą Stage3D (wcześniej znany jako projekt Molehill). To niskopoziomowy zbiór funkcji umożliwiających wyświetlanie akcelerowanej grafiki 3D w kontrolce Flasha.

Poza tym w aplikacji wprowadzono asynchroniczne dekodowanie bitmap, co ma zapewnić łagodniejsze przejścia w animacjach, a także kodowanie H.264/AVC dla kamer w komputerach. Ta funkcja może przydać się podczas rozmów wideo i konferencji na żywo. W AIR 3 beta również pojawiła się akceleracja Stage3D, a także Stage Video. Adobe ostrzega, że najnowsza wersja beta posiada wsparcie jedynie dla desktopowego wydania. AIR SDK dla deweloperów pojawi się w późniejszym czasie.

r   e   k   l   a   m   a

Flash Player 11 beta w wersji 32- i 64-bitowej dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux. Podobnie możemy pobrać AIR 3 beta dla Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.