Pierwsza beta GNOME 2.20

Strona główna Aktualności

O autorze

Już za miesiąc, 19 września, światło dzienne ujrzy nowa stabilna wersja środowiska graficznego GNOME, używanego między innymi w systemie Linux. Wczoraj wydano pierwszą z dwóch wersję beta.

Prace nad GNOME 2.20 od początku sierpnia znajdują się w fazie zamrożenia, co oznacza, że nie są już dodawane nowe funkcje, programiści pracują nad poprawieniem błędów, trwają też prace nad uaktualnieniem tłumaczeń. Na początku września powinna pojawić się jeszcze jedna wersja beta, a 19 września ma nastąpić oficjalna premiera.

Nowa wersja przyniesie sporo poprawek, nowych funkcji i innych drobnych udoskonaleń. Wygaszacz ekranu będzie pozwalał na pozostawianie notatek do zalogowanego użytkownika, odtwarzacz Totem otrzyma obsługę wtyczek, a menedżer energii będzie dokładniej szacował pozostały czas pracy na bateriach. Praca wielu osób na jednym komputerze będzie łatwiejsza dzięki szybkiemu przełączaniu użytkowników.

Pojawi się także nowe centrum zarządzania, integrujące narzędzia do konfiguracji środowiska. Baza kluczy GNOME będzie automatycznie odblokowywana po zalogowaniu użytkownika, znikną więc irytujące pytania o hasło pojawiające się między innymi podczas łączenia z zabezpieczonymi sieciami bezprzewodowymi.

Więcej informacji na temat prac nad nową wersją GNOME można znaleźć na stronach twórców.

© dobreprogramy