Pierwsza beta Red Hat Enterprise Linux 5

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Red Hat ogłosiła wydanie pierwszej bety dystrybucji Red Hat Enterprise Linux 5, skierowanej głównie do firm. Cykl wydawniczy tego systemu jest ściśle powiązany z wersjami darmowej Fedory, której szósta wersja ma niedługo ujrzeć światło dzienne.

Piąte wydanie RHEL będzie pierwszym wyposażonym w otwartą technologię wirtualizacyjną Xen, dostępną dla platform i386 i 64-bitowej. Prócz tego, pierwsza beta skupia się na testowaniu sieciowych magazynów (Autofs, iSCSI), integracji z kartami typu Smartcard, systemu bezpieczeństwa SELinux, poprawionego instalatora, klastrów, narzędzi do analizy systemu (SystemTap, Frysk), i nowego modelu sterowników.

Ilość dostępnych odmian systemu została ograniczona do dwóch - wersji serwerowej i klienckiej. Szczegółowe informacje dostępne są w oficjalnym ogłoszeniu, aby uzyskać dostęp do obrazów płyt wymagana jest rejestracja w serwisie Red Hata.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieOdcisk palca w dowodzie osobistym. Wszyscy będziemy brać przykład z Władimira Putina