Pierwsza beta mobilnego Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla poinformowała o wydaniu pierwszej wersji beta swojej mobilnej przeglądarki Mozilla Fennec.

Wersja beta zawiera najnowszy silnik javascriptu - Tracemonkey, obecny również w wersjach testowych Firefoksa, które właśnie ze względu na problemy z implementacją silnika wychodzą z opóźnieniami. Ponadto Mozilla poprawiła wydajność samej aplikacji, w tym operacji powiększania i pomniejszania widoku strony. Pojawiły się również znane już z Firefoksa funkcje rozbudowanego paska adresu Awesome Bar, zintegrowana z paskiem adresu wyszukiwarka, możliwość grupowania zakładek w folderach. Warto wspomnieć, że profil w przeglądarce Fennec może być synchronizowany z usługą Mozilla Weave - odpowiednikiem Opera Link od Mozilli.

Fennec jest dostępny w wersjach poglądowych dla PC pod systemy: Windows, Linux, MacOS X, jak również w wersji na mini-tablet Nokia N810, pracujący pod kontrolą systemu Maemo, który oparty jest na Debianie. Oczywiście docelowo Fennec działać będzie na urządzeniach wyposażonych w systemy Windows Mobile i Symbian.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu