reklama

Pierwsza rozwojowa wersja Chrome dla Maca i Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Google wydało pierwszą wersję deweloperską przeglądarki Chrome przeznaczoną dla użytkowników systemów Linux oraz Mac OS - sam producent jednak odradza póki co korzystanie z niej na co dzień.

Chrome dla Maca i Linuksa w dużej mierze to nic innego jak projekt Chromium, tyle że pod inną nazwą. Na blogu twórcy przeglądarki wielkimi literami stanowczo odradzają jednak pobieranie tej wersji - chyba, że jest się programistą. To właśnie dla nich skierowana jest ta bardzo wczesna edycja deweloperska. Jest tu sporo racji, codzienne korzystanie z tej wersji Chrome już teraz faktycznie jest raczej utrudnione - nie ma w niej na przykład obsługi wtyczek (nawet Flasha), nie można zmienić ustawień ochrony prywatności, wybrać domyślnej wyszukiwarki czy nawet wydrukować strony.

Chromium w rozmaitych testach publikowanych w Internecie wypada całkiem nieźle, jeśli chodzi o wydajność i responsywność. W kwestii funkcjonalności przed programistami Google jeszcze bardzo daleka droga - dzisiaj mamy wersję deweloperską, teraz powstać musi wersja beta, a dopiero potem światło dzienne ujrzy wersja określana jako stabilna.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić