Pierwsza wersja testowa Quick Search Box od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Google wciąż pracuje nad polepszeniem jakości i wygody wyszukiwania. Najnowszym pomysłem zespołu zajmującego się oprogramowaniem dla Mac OS X jest Quick Search Box, dzięki któremu będzie możliwe przeszukanie danych na komputerze oraz stron www w jednym miejscu. Twórcy określają program jako "bardzo eksperymentalny" i prezentujący jedynie ułamek planowanych możliwości. W ręce użytkowników oddano wersję rozwojową programu, wraz z kodem źródłowym. Kod jest dostępny na warunkach New BSD Licence.

Sensem istnienia Quick Search Box jest oszczędzenie czasu, jaki jest potrzebny do przejścia do przeglądarki i programu zajmującego się przeszukiwaniem plików (Spotlight, QuickSilver). Zdaniem pomysłodawców projektu, możliwość przeszukiwania wszystkich zasobów w jednym miejscu przyśpieszy i ułatwi pracę. Eksperymentalna wersja programu ma dać wgląd w przyszłe możliwości, a na chwilę obecną Quick Search Box wspiera wyszukiwanie kontekstowe, akcje (rodzaj makr) i można go dowolnie rozszerzać. O potencjalnie wysokiej jakości programu świadczy obecność Nicholasa Jitkoffa w zespole. Jitkoff jest autorem cenionego przez wymagających użytkowników Mac OS X programu QuickSilver.

Najbliższe miesiące mają być przeznaczone na eksperymenty i rozwój programu, nie podano żadnego terminu wydania oficjalnej wersji testowej.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję